O nás a o mne

Foto: Miroslava Spodniakova, Ženy v meste

Igor Axamít

TAB certifikovaný facilitátor/kouč, podnikateľ, spolupracoval na uvádzaní nových produktov a služieb do života. otec dcéry, ochočený trojnohým psom, amatérsky jazdiaci motokáry a s gitarou povesenou na klinec.

The Alternative Board vznikla v USA v roku 1990, keď si jeho zakladateľ Allen Fishman uvedomil, ako cenné pre neho po celú dobu jeho profesionálnej kariéry bolo predstavenstvo jeho spoločnosti. 

V tej chvíli mu napadlo: Ale čo majiteľ menšej alebo strednej firmy? Kam si takí podnikatelia môžu prísť pre radu?

Práve zodpovedanie týchto otázok bolo hlavným dôvodom, prečo  vzniko The Alternative Board – koncept podnikateľských boardov pre majiteľov malých či stredných firiem.

Ako sám Allen píše vo svojej knihe Seven Secrets of Great Entrepreneurial Masters”, v roku 1990 identifikoval najväčšiu potrebu majiteľa malej či strednej firmy: mať svoj poradný tím skúsených manažérov. Teda nutnosť vzájomnej rady od kolegov podnikateľov aj osobným koučingom od skúsených odborníkov, ktorí sú vybavení vedomosťami procesov na dosiahnutie väčšieho osobného a podnikateľského úspechu. 

Pôvodne bol TAB jedným boardom, ktorý sa postupne rozrastal. V súčasnej dobe poskytuje služby podnikateľom v 20 krajinách celého sveta. V rámci siete TAB dnes fungujú stovky facilitátorov, tak ako ja,  ktorí poskytujú po celom svete komplexnú podporu TAB pre viac ako 15 000 majiteľom firiem.

Na Slovensku mi niečo podobné chýbalo. Preto som v roku 2016 kúpil franšízovú licenciu pre Bratislavský kraj a v apríli toho istého roku otvoril prvý TAB Board v Bratislave aj na Slovensku. O dva mesiace nasledoval druhý board a v roku 2018 tretí.

Najviac si cením príležitosti stretávať sa s ľuďmi z rôznych odvetví podnikania a zisťovať, čo všetko majú spoločné. Každé stretnutie je pre mňa, a tiež členov boardov, naučiť sa nové veci. Najzásadnejšia je však možnosť sledovať ako sa členovia navzájom podporujú a zlepšujú svoje životy a životy svojich firiem.

Cením si dôveru, ktorú mi členovia dávajú a možnosť byť tak súčasťou ich profesionálnej aj osobnej cesty, ktorú im opätujem úprimnosťou, dôslednosťou a spätnou väzbou pri dosahovaní ich vízií a rozhodnutí.

Certifikácie:

Profesionálny výcvik koučov - Magdaléna Vokáčová, Praha, 2015, akreditácia českou asociací koučů a ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

TAB certifikovaný facilitátor/kouč - 2016, Denver, USA

Ak sa chcete dozvedieť o mne viac, spojme sa na LinkedIN.